Kardiolog dziecięcy Kalisz

Kardiolog dziecięcy w Kaliszu to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo – naczyniowego u dzieci i młodzieży.
Kardiolog dziecięcy w Centrum Medycznym RADMED w Kaliszu oferuje pełen zakres
opieki kardiologicznej dla najmłodszych, obejmujący:

  • nieinwazyjną diagnostykę układu krążenia (EKG, ECHO serca) w kierunku:
    wrodzonych i nabytych wad serca, zaburzeń przewodzenia i rytmu serca, chorób mięśnia sercowego, szmeru serca i innych zjawisk osłuchowych, nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego,
  • ocenę kardiologiczną w diagnostyce różnicowej bólu w klatce piersiowej, duszności, zasłabnięć oraz omdleń,
  • objawów wskazujących na choroby mięśnia sercowego (m.in. zasinienie powłok ciała),
  • ocenę kardiologiczną dzieci ze słabym przyrostem masy ciała,
  • leczenie zachowawcze oraz profilaktykę chorób układu krążenia u dzieci z obciążającym wywiadem rodzinnym,
  • konsultacje kardiologiczne pacjentów zdrowych w celu dokładnej oceny budowy i pracy mięśnia sercowego,
  • diagnostyka młodych sportowców,
  • kwalifikacja kardiologiczna przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Kardiolog dziecięcy Kalisz

W Poradni kardiologii dziecięcej w Kaliszu przyjmujemy noworodki, dzieci oraz młodzież do 18 r.ż. zapewniając pełną diagnostykę chorób układu krążenia, jak również ich leczenie. Podczas jednej wizyty odbywa się pełne badanie kardiologiczne, obejmujące wywiad, wykonanie ECHO serca, EKG, a także omówienie wyników i ewentualnych zaleceń.
!!Jeśli istnieje taka potrzeba bądź konieczność, to nasz specjalista kardiologii dziecięcej kontynuuje dalszą opiekę nad pacjentem w ośrodku klinicznym, gdzie na co dzień pracuje.

Kardiolog dziecięcy przychodni RADMED w Kaliszu:

Dr n. med. Marek Niwald
specjalista kardiologii dziecięcej

Na co dzień w zespole lekarskim Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz European Society of Cardiology. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie pracy dotyczącej wrodzonych wad serca u dzieci. Specjalista z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym we wiodącym ośrodku klinicznym kardiologii dziecięcej w kraju pod kierownictwem pani prof. Jadwigi Moll, gdzie wciąż pracuje. Niezwykle doświadczony, ceniony i oddany Pacjentom specjalista, który przez lata pracy w ośrodku klinicznym w nierzadko trudnych i stresujących warunkach, nie zatracił serdeczności i zaangażowania. Kalisz zasługuje na takiego lekarza, ponieważ kardiolog dziecięcy dr n. med. Marek Niwald to specjalista od serca i dla serca!

facebook