Laryngolog Kalisz

Laryngolog Centrum Medycznego RADMED w Kaliszu to specjalista zajmujący się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką chorób uszu, nosa, zatok przynosowych, ślinianek, gardła, przełyku, krtani i tchawicy. Ponadto obejmuje opieką specjalistyczną pacjentów z takimi objawami jak: zawroty głowy, szumy w uszach, krwawienia z nosa, zaburzenia narządów zmysłu.

Laryngolog Kalisz oferuje w zakresie laryngologii dziecięcej i dorosłych diagnostykę i leczenie:

 • chorób nosa i zatok przynosowych,
 • chorób jamy ustnej i gardła (m. in. przerostu migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego),
 • chorób krtani i tchawicy,
 • chorób gruczołów ślinowych,
 • chorób tkanek miękkich szyi,
 • chorób uszu.

Laryngolog Kalisz

W Poradni laryngologicznej w Kaliszu diagnozujemy dzieci oraz dorosłych pacjentów przy użyciu m.in. endoskopu laryngologicznego, czyli cienkiej sondy zakończonej kamerą. To obecnie najbardziej dokładna i nowoczesna, a zarazem nieinwazyjna metoda badania, niezwykle pomocna w diagnostyce schorzeń laryngologicznych. W sposób całkowicie bezpieczny i bezbolesny uzyskuje się pełen obraz stanów patologicznych toczących się w obrębie migdałków, gardła i tylnych nozdrzy pacjenta. Pozwala to naszemu specjaliście właściwie ocenić i zdiagnozować problem laryngologiczny, a następnie zalecić odpowiednie leczenie.
Dysponujemy cienką pediatryczną końcówką fiberoskopu, specjalnie do badania dzieci, u których endoskopię laryngologiczną przeprowadza się najczęściej z powodu podejrzenia przerostu migdałka gardłowego (trzeciego migdała).

Laryngologiczne badanie endoskopowe w Kaliszu

Badanie endoskopowe jest nowoczesną metodą badania, umożliwiającą poprzez użycie układów optycznych, dotarcie i ocenę wizualną trudno dostępnych oraz niewidocznych dla oka miejsc.
Endoskopy, czyli specjalne sondy zaopatrzone w kamerę, przekazują obraz z badanego obszaru na ekran monitora, gdzie można go zobaczyć w powiększeniu. Obraz można zapisać i wydrukować celem przekazania pacjentowi lub dodania do kartoteki.

W laryngologii badania endoskopowe są niezwykle pomocne w diagnostyce schorzeń nosa i zatok przynosowych, nosogardła oraz krtani, takich jak:

 • zaburzenia drożności nosa, spowodowane polipami,
 • zmiany w obrębie nosa wywołane alergicznym i niealergicznym nieżytem nosa,
 • stany zapalne zatok przynosowych,
 • zmiany rozrostowe w przestrzeni pozanosowej,
 • przerost migdałka gardłowego, tzw. trzeciego migdała,
 • zaburzenia emisji głosu (chrypa, porażenie strun głosowych),
 • bóle okolicy gardła i krtani.

Gdzie wykonać badanie endoskopowe gardła w Kaliszu?

W Centrum Medycznym RADMED wykonuje się endoskopowe badanie laryngologiczne z wykorzystaniem endoskopu giętkiego, zwanego fiberoskopem.

Badanie takie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie wymaga ono szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Odbywa się zazwyczaj w pozycji siedzącej i trwa od kilku sekund do maksymalnie kilku minut. Polega na wprowadzeniu bardzo cienkiej sondy z kamerą do wnętrza nosa lub od strony jamy ustnej. Uzyskany w trakcie badania obraz może być zapisany w formie zdjęć lub krótkich filmów, a zdjęcia mogą zostać wydrukowane.

Badanie fiberoskopowe ze względu na swoją dokładność i bezpieczeństwo zyskuje przewagę nad badaniem radiologicznym. Eliminacja napromieniowania pacjenta jest szczególnie istotna dla dzieci i kobiet w ciąży.

U dzieci endoskopię laryngologiczną przeprowadza się najczęściej z powodu podejrzenia przerostu migdałka gardłowego ( trzeciego migdała). Objawami przerostu są: nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, uporczywe katary i niedrożność nosa, chrapanie, mowa nosowa, niedosłuch, bezdechy w czasie snu.

Centrum Medyczne RADMED pracuje zestawem do endoskopii laryngologicznej firmy Fiegert Endotech GmbH.

Kamerę endoskopową tej firmy charakteryzuje wysokiej jakości procesor video, gwarantujący najwyższy poziom odwzorowania barw oraz uzyskanie obrazu video o rzeczywistych parametrach.
Fakt ten jest szczególnie istotny w laryngologii, gdzie oglądane przez lekarza miejsca są zazwyczaj trudno dostępne w tradycyjnym badaniu laryngologicznym. Wysoka jakość obrazu uzyskana podczas badania endoskopowego pozwala na postawienie   szybkiej  i dokładniejszej  diagnozy w porównaniu z badaniem tradycyjnym.

 

Tor wizyjny wyposażony jest także w cienki , nieinwazyjny fiberoskop, który jest niezastąpiony podczas badania małych pacjentów, szczególnie przy podejrzeniach schorzeń w obrębie gardła i nosogradła. Kilkusekundowe bezbolesne badanie videofiberoskopem pozwala na uzyskanie przez lekarza pełnego obrazu stanów patologicznych toczących się  w obrębie migdałków, gardła czy tylnych nozdrzy małego pacjenta.

 

Dodatkowo odpowiednie podejście laryngologa RADMEDU, jego oddanie dzieciom w połączeniu z profesjonalizmem i wiedzą specjalistyczną sprawia, że takie badanie jest do wykonania nawet u bardzo małych pacjentów.

Laryngolog przychodni RADMED w Kaliszu:

Lek. med. Marcin Garbacz
specjalista otolaryngolog

Z-ca Kierownika Oddziału Otolaryngologii z Pododdziałem Laryngologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie na co dzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem, także operacyjnym, schorzeń gardła, uszu, nosa, zatok przynosowych, krtani oraz ślinianek zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Szczególną uwagę zwraca na zagadnienia onkologii w dziedzinie otolaryngologii. Konsultuje również w języku angielskim. Zaangażowany i zainteresowany pacjentem i jego zdrowiem. Zaraża uśmiechem i optymizmem. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach w kraju i za granicą. Wszystko po to, by móc
jak najlepiej służyć swoim pacjentom specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami.

facebook